Давайте визначимося з терміном.
Бізнес-аналітика - це просто чітка інформація, подана в зручному для вас вигляді, з якої зрозуміло, що прямо зараз відбувається на підприємстві:
- продажі за період по менеджерах і номенклатурі;
- залишки на складі, уподобання і об'єми споживання покупців;
- суми, терміни заборгованості по контрагентах;
- витрати і прибуток по напрямах діяльності та в цілому по організації;
- кількість клієнтів, їх активність;
- робоче завантаження співробітників і таке інше...
В принципі, це - інформація про діяльність у будь-якому розрізі і хронології, по якій ведеться облік.
І зрозуміло, що вона потрібна усім від менеджерів до директора.
Важливість бізнес-аналізу ілюструє одна фраза:
Якщо ви біжите не в тому напрямі, то не важливо з якою швидкістю ви це робите.
Бізнес-аналітика пояснює, куди треба рухатися підприємству, і що робити, щоб працювати швидко і ефективно. Вона дає відповідь і на питання загального характеру і на точкові, вимагаючи уважного акуратного обліку багатьох нюансів.
- Який з відділів спрацював добре, а який погано в періоді, який треба проаналізувати?
- В якому напрямі діяльності витрачені кошти принесли більший ефект?
- Від чого варто відмовитися, заощадивши ресурси та час?
- Визначити, де проблема. Отримати відповідь, чому вона виникла, і як саме її можна вирішити.
- Прогнозувати прибуток, рентабельність, спланувати витрати на звітну дату.
- В онлайн режимі контролювати ключові для вашого бізнесу показники.
Розглянемо основні переваги сучасної BI- аналітики
1. Швидкість отримання важливої інформації: інтерактивність або "клікабельність" звітів
У відмінності від звичайних статичних даних, до яких ми звикли, сучасні BI-звіти дозволяють буквально на ходу задавати нові параметри і дуже швидко отримувати результат у вигляді нового перерахованого звіту. Якщо ви несподівано забажаєте подивитися дані не загалом по фірмі, а тільки по певному менеджерові, або відділу, або продукту - треба просто клікнути мишкою на відповідному фільтрі, і буквально за пів секунди ви отримаєте відповідь на свій запит.
Так істотно підвищується швидкість і якість аналізу.
На практиці це означає, що як тільки вам прийшло в голову: "а якщо проаналізувати тепер ось так", можна здійснити це бажання і одразу отримати відповідь.
Без BI-звітів вам або вашим співробітникам кожного разу доводиться робити новий звіт, що вимагає додаткових даних і часу. Частенько керівник, розуміючи складність запиту і тривалість майбутньої роботи, маше рукою на усі "поглиблення" і "уточнення". В результаті це істотно шкодить якості аналізу і тим рішенням, які приймають на його основі.
BI-аналітика дозволяє легко за секунду заглибитися в потрібну область бізнесу для тонкого аналізу процесів.
2. Візуалізація
В сучасних BI-звітах дуже конкретно і інтуїтивно зрозуміло відображаються дані. Завдяки різним типам графіків, діаграмам, табличним формам, картам і багатьом іншим візуальним елементам, керівникам відразу ясна суть питання і, частенько, причини результату роботи. Це дуже зручно усім співробітникам на будь-якому етапі робочого процесу. Візуалізація дозволяє час, який раніше витрачався на нескінченні додаткові запити, відразу використати на поліпшення показників.
3. Аналіз з бажанням, з цікавістю.
Із звітністю BI не лише керівник, але і співробітники включаються в процес аналізу. У людей, працюючих з BI, "очі горять", підвищується інтерес до оцінки власної роботи, до порівнянню себе з колегами і результатами минулих періодів. Начальники відділів, рядові співробітники, а не директор, самі включаються в процес аналізу і часто знаходять цікаві якісні рішення, абсолютно неочевидні раніше.
Усім, хто стикався з мотивацією персоналу, ця особливість BI-аналітики стане реальним подарунком.
Порівнюючи з тим, як у вас було раніше із статичними звітами, коли поглиблюватися в якусь область взагалі не хотілося із-за згаяного часу, стає зрозуміло наскільки це важливо. У нашій практиці впровадження BI-звітів зазвичай відбувається саме так. Ми вже не раз чули від керівників організацій, наскільки вони задоволені тим, що підлеглі почали включатися в процес аналізу і запропонували розумні рішення для поліпшення бізнесу. При чому такі рішення, про які сам керівник і не здогадався б.
У реаліях українського ринку мати власного аналітика або цілий підрозділ бізнес-аналізу можуть собі дозволити дуже небагато підприємств. Тому звіти керівникам і власникам роблять бухгалтера / заступники / начальники відділів, відриваючись від своєї профільної роботи і не дуже вникаючи в суть поставленого завдання. Power BI вирішує цю проблему і виводить бізнес на принципово інший рівень організації і розуміння своєї діяльності.
Заповнивши форму на сайті, запишіться на безкоштовну демонстрацію можливостей сучасної Бізнес-аналітики для вашого бізнесу!