Пн.-Пт. 8:30 - 17:30
(095) 287 61 10

Давайте визначимося з терміном.
Бізнес-аналітика – це просто чітка інформація, подана в зручному для вас вигляді, з якої зрозуміло, що прямо зараз відбувається на підприємстві:

– продажі за період по менеджерах і номенклатурі;
– залишки на складі, уподобання і об’єми споживання покупців;
– суми, терміни заборгованості по контрагентах;
– витрати і прибуток по напрямах діяльності та в цілому по організації;
– кількість клієнтів, їх активність;
– робоче завантаження співробітників і таке інше…

В принципі, це – інформація про діяльність у будь-якому розрізі і хронології, по якій ведеться облік.
І зрозуміло, що вона потрібна усім від менеджерів до директора.
Важливість бізнес-аналізу ілюструє одна фраза:

Якщо ви біжите не в тому напрямі, то не важливо з якою швидкістю ви це робите.

Бізнес-аналітика пояснює, куди треба рухатися підприємству, і що робити, щоб працювати швидко і ефективно. Вона дає відповідь і на питання загального характеру і на точкові, вимагаючи уважного акуратного обліку багатьох нюансів.

– Який з відділів спрацював добре, а який погано в періоді, який треба проаналізувати?
– В якому напрямі діяльності витрачені кошти принесли більший ефект?
– Від чого варто відмовитися, заощадивши ресурси та час?
– Визначити, де проблема. Отримати відповідь, чому вона виникла, і як саме її можна вирішити.
– Прогнозувати прибуток, рентабельність, спланувати витрати на звітну дату.
– В онлайн режимі контролювати ключові для вашого бізнесу показники.

Розглянемо основні переваги сучасної BI- аналітики

1. Швидкість отримання важливої інформації: інтерактивність або “клікабельність” звітів

У відмінності від звичайних статичних даних, до яких ми звикли, сучасні BI-звіти дозволяють буквально на ходу задавати нові параметри і дуже швидко отримувати результат у вигляді нового перерахованого звіту. Якщо ви несподівано забажаєте подивитися дані не загалом по фірмі, а тільки по певному менеджерові, або відділу, або продукту – треба просто клікнути мишкою на відповідному фільтрі, і буквально за пів секунди ви отримаєте відповідь на свій запит.

Так істотно підвищується швидкість і якість аналізу.

На практиці це означає, що як тільки вам прийшло в голову: “а якщо проаналізувати тепер ось так”, можна здійснити це бажання і одразу отримати відповідь.

Без BI-звітів вам або вашим співробітникам кожного разу доводиться робити новий звіт, що вимагає додаткових даних і часу. Частенько керівник, розуміючи складність запиту і тривалість майбутньої роботи, маше рукою на усі “поглиблення” і “уточнення”. В результаті це істотно шкодить якості аналізу і тим рішенням, які приймають на його основі.

BI-аналітика дозволяє легко за секунду заглибитися в потрібну область бізнесу для тонкого аналізу процесів.

2. Візуалізація

В сучасних BI-звітах дуже конкретно і інтуїтивно зрозуміло відображаються дані. Завдяки різним типам графіків, діаграмам, табличним формам, картам і багатьом іншим візуальним елементам, керівникам відразу ясна суть питання і, частенько, причини результату роботи. Це дуже зручно усім співробітникам на будь-якому етапі робочого процесу. Візуалізація дозволяє час, який раніше витрачався на нескінченні додаткові запити, відразу використати на поліпшення показників.

Критикуешь - объясняй. Как аналитик Миша учился делать красивые отчеты Техноблог Войцеховского Максима


Дашборд как интерактивная альтернатива табличным отчетам | SendPulse Blog Бизнес-аналитика на Power BI для всех - Бизнес-аналитика на Power BI.  Разработка и внедрение

 

3. Аналіз з бажанням, з цікавістю.

Із звітністю BI не лише керівник, але і співробітники включаються в процес аналізу. У людей, працюючих з BI, “очі горять”, підвищується інтерес до оцінки власної роботи, до порівнянню себе з колегами і результатами минулих періодів. Начальники відділів, рядові співробітники, а не директор, самі включаються в процес аналізу і часто знаходять цікаві якісні рішення, абсолютно неочевидні раніше.

Усім, хто стикався з мотивацією персоналу, ця особливість BI-аналітики стане реальним подарунком.

Порівнюючи з тим, як у вас було раніше із статичними звітами, коли поглиблюватися в якусь область взагалі не хотілося із-за згаяного часу, стає зрозуміло наскільки це важливо. У нашій практиці впровадження BI-звітів зазвичай відбувається саме так. Ми вже не раз чули від керівників організацій, наскільки вони задоволені тим, що підлеглі почали включатися в процес аналізу і запропонували розумні рішення для поліпшення бізнесу. При чому такі рішення, про які сам керівник і не здогадався б.

Изображение выглядит как текст, человек, внутренний, мужчина

Автоматически созданное описание

У реаліях українського ринку мати власного аналітика або цілий підрозділ бізнес-аналізу можуть собі дозволити дуже небагато підприємств. Тому звіти керівникам і власникам роблять бухгалтера / заступники / начальники відділів, відриваючись від своєї профільної роботи і не дуже вникаючи в суть поставленого завдання. Power BI вирішує цю проблему і виводить бізнес на принципово інший рівень організації і розуміння своєї діяльності.

Заповнивши форму на сайті, запишіться на безкоштовну демонстрацію можливостей сучасної Бізнес-аналітики для вашого бізнесу!

 

Підписуйся на корисну розсилку
І дізнавайся про нові акції і спецпропозиції першим!